Za nami pierwsza tura Akademii Strategicznej Analizy Politycznej

5 lipca 2017 | Autor | Kategoria: Aktualności

Za nami pierwsza tura Akademii Strategicznej Analizy Politycznej.

Podczas jej trwania odbyły się trzy zjazdy merytoryczne, których podstawowym celem było wzmacnianie współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym, światem biznesu oraz sektorem organizacji pozarządowych. Dzięki programowi przygotowanemu w toku międzyśrodowiskowych konsultacji, znamienitemu gronu ekspertów oraz niepowtarzalnej zamkowej atmosferze, możliwym stało się przekucie tych zamierzeń w realne działania.

Miejscem spotkań ASAP jest przepiękny XV-wieczny zamek na wodzie w Wojnowicach – siedziba Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, partnera organizacyjnego projektu.

Podczas trwania pierwszej tury projektu uczestnicy mieli okazję współpracować (zarówno indywidualnie, jak i podczas spotkań grupowych) z najwyższej klasy specjalistami – menadżerami, naukowcami, dziennikarzami, przedstawicielami trzeciego sektora. Znaleźli się wśród nich m.in.

– dr Wojciech Wardacki (Prezes Zarządu Grupy Azoty)
– prof. Tomasz Siemiątkowski (Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej)
– dr hab. Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
– dr Iwona Reichardt (Wicenaczelna New Eastern Europe, była analityk Banku Światowego)
– dr Stanisław Kluza (Prezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska)
– dr Paweł Kowal (Instytut Nauk Politycznych PAN)
– dr Bartłomiej Biskup (Uniwersytet Warszawski)
– Tomasz Wróblewski (Prezes Warsaw Enterprise Institute)
– Cezary Kaźmierczak (Prezes Związku Pracodawców i Przedsiębiorców RP)
– red. Łukasz Warzecha (publicysta, tygodnik „Do Rzeczy”, portal Wirtualna Polska)

W czasie zajęć uzestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jak opracowywać analizy przydatne dla otoczenia gospodarczego, jak stworzyć i prowadzić think-tank oraz jak w organizacjach pozarządowych skutecznie realizować procesy komunikacyjne. Jest to oczywiście tylko niewielki zarys programu, do zapoznania z którym serdecznie zachęcamy. Ponadto warto podkreślić, każdemu z uczestników ASAP przydzielony został opiekun (Tutor) wspierający jego indywidualny rozwój.

Druga tura Akademii Strategicznej Analizy Politycznej rozpocznie się 1 września, po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową projektu.

Projekt „Nauka, biznes, NGO – współpraca dla rozwoju”, którego elementem jest ASAP, został dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu DIALOG.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter

Komentarze:

Napisz nowy komentarz

586