Rada Programowa FEdE

DSC_1346Dr Mariusz Andrzejewski – polski ekonomista. Były wiceminister finansów. Współautor tzw. „małej reformy podatkowej” wdrożonej przez rząd w 2006 roku, w wyniku której obniżono podatek PIT (18 i 32 %), obniżono składki ZUS, wprowadzono ulgę na dzieci. Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na Wydziale Finansów.

 

Michał Borowski – absolwent Królewskiej Politechniki w Sztokholmie. Były Naczelny Architekt Miasta Stołecznego Warszawy. Wykładał w studium podoktoranckim Akademii Wojskowej w Sankt Petersburgu oraz w podyplomowym Studium Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury PW. W latach 2007-2008 prezes Narodowego Centrum Sportu.

Dr Marek A. Cichocki – filozof, historyk, publicysta. W 1998 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego oraz warszawskiej Wyższej Szkoły Dziennikarskiej. Założyciel i członek redakcji „Teologii Politycznej”. Od 2007 roku był doradcą społecznym prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego.

Janina Jankowska – dziennikarka, publicystka, wykładowca uniwersytecki. Od 1961 roku pracowała w Polskim Radiu, autorka słynnych reportaży o sytuacji społecznej w Polsce w latach 70. i 80., m.in. reportażu ”Polski Sierpień” o strajku w Stoczni Gdańskiej. Od połowy lat 70. działała w podziemnych wydawnictwach. Uczestniczka obrad Okrągłego Stołu. W latach 1989-1991 wicedyrektor Polskiego Radia, członkini rad programowych PR i Telewizji Polskiej.

Dr Stanisław Kluza – doktor nauk ekonomicznych, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej. W rządzie Kazimierza Marcinkiewicza podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szef tego resortu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W latach 2006-2011 był pierwszym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego. Jego zainteresowania badawcze obejmują statystykę i ekonometrię oraz wpływ procesów demograficznych na sytuację ekonomiczną.

czarek

Cezary Krysztopa – architekt, rysownik, publicysta. Autor popularnego bloga, na którym publikuje satyryczne rysunki komentujące aktualne wydarzenia z polskiego życia publicznego.

Iwona Michałek – konsultant ds. kadry kierowniczej w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz liczne studia podyplomowe i kursy zawodowe. Nauczyciel dyplomowany. Była wicekurator oświaty w województwie Kujawsko – Pomorskim.

Jan Ołdakowski – dyrektor i współtwórca Muzeum Powstania Warszawskiego. Poseł na Sejm V i VI kadencji. W latach 2002-2004 był przewodniczącym rady dzielnicy Mokotów w Warszawie. Członek Nadzwyczajny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, członek honorowy Związku Powstańców Warszawy.

Edyta Poncyljusz – matka czwórki dzieci, ukończyła organizację i zarządzanie na Wydziale Menadżerskim Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego. Pracowała jako menadżer w branży kosmetycznej i ubezpieczeniowej. Obecnie wiedzę teoretyczną z zakresu zarządzania uzupełnia praktyką menadżera i organizatora życia codziennego własnej rodziny.

Maciej Strzembosz – producent filmowy i telewizyjny, scenarzysta. Współtwórca jednych z najpopularniejszych polskich seriali, m.in. „Miodowych lat”, „Rancza” i „Kasia i Tomek”. Jako publicysta pisał m.in. w „Arce”, „Dialogu” i „Znaku”. W Radzie Fundacji wspiera projekt „Obserwatorium Rodzinne”.

Marta Wójcik – psycholog i teolog rodziny, wieloletni terapeuta młodzieży i rodziny, współzałożycielka Polskiego Związku Kobiet Katolickich, obecnie dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. ppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter