Maciążek o usunięciu Polski z negocjacji: Jesteśmy bierni, nie uczestniczymy w żadnych inicjatywach

21 sierpnia 2014 | Autor | Kategoria: Aktualności

Jesteśmy bierni, nie uczestniczymy w żadnych inicjatywach, a przecież jeszcze niedawno, tuż przed interwencją rosyjską potrafiliśmy występować w obrębie Trójkąta Weimarskiego i zaproponować inicjatywę, jeszcze wówczas Janukowyczowi. Nie jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego tak się nie dzieje w tej chwili

— mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Piotr Maciążek, ekspert ds. bezpieczeństwa i energetyki, komentując doniesienia o tym, że Polska znowu nie weźmie udziału w rozmowach na temat konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Zapytany o czym świadczy fakt, że drugie spotkanie Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy odbywa się znowu bez udziału Polski, odpowiada:

Myślę, że to świadczy o słabości naszej dyplomacji. Możemy oczywiście w różne kierunki spekulować, dlaczego tam nie będzie Polski, ale wygląda to tak, że w grę wchodzi obsada stanowisk unijnych i to Niemcy wymagali naszej nieobecności, bo Polska może być dla nich „problemem” w kwestii osiągnięcia konsensusu z Rosją. Być może zostaliśmy uznani za państwo o zbyt małym potencjale.

Cała rozmowa na portalu Stefczyk.info

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
Tagi: , , ,

Komentarze:

Napisz nowy komentarz

975