Polityka Wschodnia

Adam Lelonek

Absolwent filologii ukraińskiej Uniwersytetu Warszawskiego i stosunków międzynarodowych Wyższej Szkoły Cła i Logistyki. Pracuje jako asystent w WSCiL. Doktorant Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Szef Działów: Wschód i Ameryka Północna na Portalu Spraw Zagranicznych. Zainteresowania badawcze: polityka zagraniczna Ukrainy, Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych, obszar poradziecki, globalny wymiar i dynamika międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych.

Piotr A. Maciążek

publicysta specjalizujący się w polityce wschodniej RP, energetyce i obszarze postsowieckim. Obecnie redaktor Defence24.pl- pierwszego polskiego serwisu poruszającego kompleksowo kwestie bezpieczeństwa. Twórca internetowego portalu „Polityka Wschodnia”. Współpracuje/współpracował z Instytutem Jagiellońskim, Fundacją Amicus Europae. Komentator spraw wschodnich na łamach prasy, telewizji  i radia, również w mediach rosyjskich i litewskich.

Paweł Purski

Absolwent filozofii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendysta Pontificia Universidad Catolica w Santiago de Chile. Studiował w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacjach Rosja/Azja Centralna. Stażysta m. in. w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Maciej Wapiński

Absolwent Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej UW. Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Młodych Dyplomatów. Redaktor naczelny „Ukraińskiego Łącznika”. Zajmuje się polityką wewnętrzną Ukrainy i Rosji oraz stosunkami między Polską a państwami Partnerstwa Wschodniego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter