Druga edycja projektu „Polacy na Wschodzie – nasze zobowiązanie”

1 kwietnia 2017 | Autor | Kategoria: Aktualności

Projekt „Polacy na Wschodzie. Nasze zobowiązanie” jest inicjatywą realizowaną przez Fundację Energia dla Europy dzięki strategicznej współpracy z Fundacją PZU.

Przedsięwzięcie skierowane jest głównie do nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych – gimnazjów, liceów i techników. W jego ramach zostanie przygotowana teka edukacyjna składająca się z pięciu scenariuszy lekcyjnych i pomocy naukowych. Ponadto, w dniach 19-21 maja we Lwowie odbędzie się szkolenie dla nauczycieli, którego celem jest przygotowanie pedagogów do efektywnego wykorzystania udostępnionych materiałów edukacyjnych i wzbogacenie prowadzonych lekcji o doświadczenia wynikające z bezpośredniego kontaktu z naszymi Rodakami zza wschodniej granicy. Uczestnictwo w szkoleniu nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami dla szkoły lub nauczycieli.

Przyświeca nam przekonanie, że najważniejszym fundamentem dla formowania postawy otwartości wobec Polaków ze Wschodu powinna być rzetelna, wieloaspektowa wiedza dotycząca ich historii, tożsamości oraz wkładu w życie naukowo – kulturalne społeczności, w których przyszło im funkcjonować. Kwestia ta nabiera szczególnie istotnego znaczenia m.in. w kontekście coraz częstszych apeli dotyczących wzmocnienia procesu repatriacyjnego.

Szczegółowych informacji udziela: Mariusz Marszałkowski (tel: 510 260 042, e-mail: mariusz.marszalkowski@gmail.com).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter

Komentarze:

Napisz nowy komentarz

681