Akcja „Z książką na Wschód”

29 listopada 2013 | Autor | Kategoria: Aktualności, Galeria

29 listopada w siedzibie Rzeczpospolitej odbyła się konferencja inaugurująca akcję „Z książką na Wschód”. Udział w niej wzięli Andżelika Borys Przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi, Emilia Chmielowa Prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, Bogusław Chrabota Redaktor Naczelny Rzeczpospolitej, Grzegorz Gauden Dyrektor Instytutu Książki, Paweł Kowal Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wojciech Puchacz Pełnomocnik do spraw zagranicznych Chorągwi Stołecznej ZHP, Agnieszka Ogórek z Domu Książki i Grzegorz Kądzielawski Prezes Fundacji Energia dla Europy.

Akcja będzie trwała od 1 grudnia 2013 r. do 15 stycznia 2014 r. Jej celem jest pomoc naszym rodakom na Wschodzie. Aby wesprzeć akcję należy kupić dowolną książkę w księgarniach, które wymienione są one na stronie zksiazkanawschod.pl i wrzucić do odpowiedniego kosza, które staną w księgarniach w najbliższą niedzielę. Organizatorzy dostarczą ją do polskich szkół i świetlic na Wschodzie.

Akcję popierają: Andżelika Borys Przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorus,i Emilia Chmielowa Prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, Bogusław Chrabota Redaktor Naczelny Rzeczpospolitej, Grzegorz Gauden Dyrektor Instytutu Książki, Paweł Kowal Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jan Ołdakowski Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Do udziału w akcji zapraszają organizatorzy :
Fundacja Energia dla Europy, Andżelika Borys, Emilia Chmielowa, Paweł Kowal.

Patroni: Rzeczpospolita, Polsat News, Instytut Książki, Belsat.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
Tagi: , , , , ,

Komentarze:

Napisz nowy komentarz

1903